Wybitny architekt: Bartosz Haduch i NArchitekTURA

2019-04-27 14:34:22
» powórt do listy

Poznajcie projekt NArchitekTURA – czyli jedną z 30 najbardziej docenionych na świecie pracowni architektonicznych, której głównym przedstawicielem i założycielem jest Bartoszem Haduchem. Przeczytajcie o artyście i o projekcie, który działa na wspólnej płaszczyźnie urbanistyki, architektury, projektowania krajobrazu, designu oraz grafiki. Bartosz Haduch będzie gościem specjalnym ramach drugiej edycji cyklu spotkań z wybitnymi architektami, artystami, designerami i projektantami, która już11 maja odbędzie się w w strefie designu Solvay Wnętrza, w Krakowie (ul. Zakopiańska 105).

2018 rok stał pod znakiem, jednej z najgłośniejszych wystaw w Polsce pt. „Wyspiański Nieznany”. Autorem aranżacji wystawy był właśnie Bartosz Haduch, pozostały skład jego architektoniczno-artystycznej drużyny to Łukasz Marjański i Michał Haduch. Powierzchnia wystawy zajęła 384.0 m2, kubatura 1912.0 m3, a honorowy patron objęło samo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodoweg2016 rok to serce oddane fotografii i „Okno na Teshima”, dzięki któremu architekt, został laureatem w kategorii Poland National na Sony World Photography Awards. Jedno spojrzenie i wiesz i czujesz dlaczego właśnie to zdjęcie spotkało się z aplauzem.Zdjęcie wykonałem w Teshima Art Musem na wyspie Teshima, położonej na Morzu Wewnętrznym w Japonii. To jedna z trzech wysp zaaranżowanych na zasadzie współpracy z architektami i artystami. Obiekt na zdjęciu to przestrzeń zaprojektowana przez pracownię Office of Ryue Nishizawa. W jej wnętrzu znajduje się instalacja artystyczna autorstwa Rei Naito, która bazuje na posadzce o różnych spadkach i zakrzywieniach. W sposób sztuczny i naturalny wypuszczane są na nią krople wody, które przesuwają się pod wpływem ludzkich kroków lub wiatru. Tworzy to rodzaj stale zmieniającego się krajobrazu.”- opowiada w fotopolis.pl B.Haduch

Patrząc na całość wszelkich kreatywno-architektonicznych projektów nic dziwnego, że 2015 roku został finalistą Nagród Naukowych Polityki. A już 2014 narodził się „Apartament Przyszłości” – Labolatorium B+R, zajmuje powierzchnię aż 115 m².


O szczegółach tego wyjątkowego w skali Polski projektu dowiecie się tutaj.

Zachwyca, zadziwia i trafia w punkt ekstremalnie interdyscyplinarnej twórczości,
a jeśli Ty jesteś architektem, projektantem, designerem, miłośnikiem sztucznej inteligencji - musisz znać to miejsce, musisz znać ten projekt!

Wszystkich zainteresowanych działalnością NArchitekTURA zapraszamy na spotkanie i prelekcję 11 maja 2018  do CH Solvay Park w Krakowie, ul. Zakopiańska 105 o godzinie 13:30, podczas której w ramach II edycji cyklu spotkań z wybitnymi architektami, artystami, designerami i projektantami wnętrz w strefie designu spotkamy się z naszym gościem specjalnym dr inż. arch. Bartoszem Haduchem.


Do zobaczenia!